Київська православна богословська академія

«Гірким словом моїм посміюся». Урочиста Академія з нагоди 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя

1 квітня 2009 року виповнилось 200 років з дня народження видатного українсько-російського письменника Миколи Гоголя.  З цієї нагоди у Київській Православній Богословській Академії відбулася Урочиста Академія "Гірким словом моїм посміюся", присвячена цьому ювілею.

Відкрив засідання ректор КПБА, митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій, який у своєму слові торкнувся деяких біографічних сторінок Миколи Гоголя, а також розповів про його внутрішній духовний світ і характер. На урочистому засіданні також виступили професор КПБА Дмитро Степовик, який висвітлив закордонний період творчості Миколи Гоголя. На тему "Гоголь і сьогодення" своє слово виголосив єпископ Васильківський Євстратій.

Із заключним словом до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет, який у своєму слові особливо підкреслив релігійність великого письменника. На закінчення урочистої академії студенти проспівали Миколі Гоголю "Вічну пам’ять".

Під час засідання в актовому залі КПБА була розгорнута виставка гоголіани із фондів бібліотеки КПБА (колекцій Святійшого Патріарха Філарета і протопресвітера Семена Гаюка). Чимала кількість книг була представлена на виставці із особистої бібліотеки митрополита Димитрія (Рудюка), понад 40 примірників. Своєю збіркою гоголіани, а там чимало є раритетних книг (понад 30 прим.), поділився відомий журналіст Юрій Дорошенко. 

Колекція Гоголіани митрополита Димитрія

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України