Київська православна богословська академія

Засідання Вченої Ради КПБА

  26 лютого 2009 року відбулося чергове засідання Вченої Ради КПБА. На порядку денному стояло декілька питань, зокрема:

1) Затвердження графіків попереднього захисту на засіданні кафедр бакалаврських, магістерських і кандидатських робіт.

2) Затвердження графіків захисту на засіданні кафедр курсових робіт.

3) Затвердження терміну остаточної здачі бакалаврських, магістерських і кандидатських.

4) Затвердження графіків захисту бакалаврських, магістерських і кандидатських робіт.

5) Повідомлення про результати засідання Учбового комітету 17 лютого 2009 року.

6) Повідомлення про проведення наукових конференцій.

7) Повідомлення про відзначення 300-річчя з дня упокоєння святителя Димитрія, митрополита Ростовського та українського гетьмана Івана Мазепи.

Засідання Вченої Ради очолив ректор, голова Учбового комітету преосвященний Димитрій, митрополит Переяслав-Хмельницький. Владика поставив на розгляд питання порядку денного, які були розглянуті і прийняті з такими результатами  - попередній захист бакалаврських, магістерських і кандидатських робіт провести по кафедрах відповідно: кафедра богослів’я – 8 квітня ц. р.; кафедра церковної історії – 9 квітня ц. р.; кафедра Священного Писання Старого і Нового Завіту, кафедра літургіки, кафедра церковного права, кафедра філософії – 10 квітня ц. р. Крім цього було встановлено термін остаточної здачі пошукових робіт 4 травня. Відповідно до цього захист курсових робіт студентів КПБА провести на засіданнях кафедр в останній тиждень навчального процесу з 27 квітня по 1 травня 2009 року. Термін здачі курсових - Страсний тиждень перед Пасхою. Захист пошукових робіт бакалаврів, магістрів та аспірантів провести 1-3 червня 2009 року. Владика-ректор повідомив корпорацію викладачів про звіт Учбового комітету на засіданні Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату, що був заслуханий напередодні, 25 травня. З приблизно 820 студентів духовних навчальних закладів нашої Церкви 405 – вихованці КПБА.

Преосвященний Димитрій наголосив на затвердженні нового порядку отримання вчених звань доцента і професора. Віднині процедура надання таких звань кандидатам і докторам буде виглядіти таким чином - викладач спочатку звітує про свою наукову роботу, потім виступає з науковою доповіддю перед Вченою Радою духовного навчального закладу. Вчена Рада схвалює або не схвалює такий виступ і псля цього, якщо питання вирішується позитивно, пропозиції про присвоєння вченого звання подаються до голови Учбового комітету, який в свою чергу подає рапорт Святійшому Патріарху і вже першосвятитель своїм указом надає вчене звання доцента або професора. 

Крім того, митрополит Димитрій закликав професорсько-викладацький склад до активної участі в наукових конференціях, що відбуватимуться цього року. Так, у червні Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України проводить наукову конференцію, присвячену репресіям Церкви. У жовтні-листопаді, в рамках відзначення 300-ліття з дня упокоєння святителя Димитрія Ростовського, відбудуться "Димитрівські читання" в Макарові (на батьківщині митрополита) та наукова конференція в КПБА (до якої буде видано науковий збірник). У вересні, в рамках відзначення 300-ліття від дня смерті гетьмана Івана Мазепи – видатного державного діяча та великого мецената Української Церкви, відбудеться наукова конференція в столичній духовній академії. Крім наукового збірника, який готується до конференції, буде видано написану Преосвященним митрополитом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм історичну довідку про анафему, накладену РПЦ Івану Мазепі. Засідання завершилось обговоренням різних поточних питань життя духовної школи.

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України