Перейти до вмісту
Головна » Ювілейна конференція в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Ювілейна конференція в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

21 вересня 2015 року в Інституті філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка розпочала свою роботу Міжнародна інтердисциплінарна наукова конференція з нагоди 15-річчя кафедри полоністики «Традиція – сучасність пограниччя: письменство, освіта, історія»

21 вересня 2015 року в Інституті філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка розпочала свою роботу Міжнародна інтердисциплінарна наукова конференція з нагоди 15-річчя кафедри полоністики «Традиція – сучасність пограниччя: письменство, освіта, історія». 

На пленарному засіданні в актовій залі Інституту філології з вітальними словами виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін, директор Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України професор Микола Жулинський, директор представництва Польської Академії Наук в Києві професор Генрик Собчук, професор кафедри україністики факультету прикладної лінгвістики Варшавського університету Валентина Соболь, професор Дмитро Степовик.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета з привітаннями до учасників конференції звернувся професор протоієрей Віталій Клос, який вручив церковні нагороди завідувачу кафедри полоністики професору Ростиславу Радишевському та професору кафедри теорії літератури та компаративістики Інституту філології Олександру Астаф’єву. Завершуючи свій виступ протоієрей Віталій закликав науковців з Польщі та всіх хто цікавиться минулим Київської Академії долучитися до її величного ювілею – 400-ліття з часу заснування на основі Київської Братської школи (1615 р.) – й взяти участь у міжнародній конференції «Православ’я в Україні», яка присвячена означеному ювілею.

Науковий захід в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка триватиме впродовж чотирьох днів у містах Києві та Умані (21-24 вересня 2015 р.). Згідно з програмою запланована праця таких секцій: 1. Пограниччя культур і дисциплін. 2. Діалог літератур і культур на пограниччі (до ХІХ ст.). 3. Діалог літератур і культур на пограниччі (ХІХ ст.). 4. Діалог літератур і культур на пограниччі (ХХ-ХХІ ст.). 5. Мовознавчі пограниччя. 6. Пограниччя історії / історія пограниччя. 7. Українсько-польське фольклорне і мистецьке пограниччя.
Всі виголошені на конференції доповіді, заплановано опубліковані у XXVIII томі «Київських полоністичних студій».

Протоієрей Віталій Клос