Студенти КПБА відвідали святу гору Афон та пройшли літні курси новогрецької мови
З 9 серпня по 13 вересня 2014 року з благословення ректора Київської православної богословської академії митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія та за фінансової підтримки ТзОВ ТВК «Перша приватна броварня», та особисто генерального директора Андрія Миколайовича Мацоли, група студентів КПБА відвідала святу гору Афон та пройшла місячні курси новогрецької мови, що проходили при університеті Арістотеля у м. Салоніках (грец. Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης).
9 серпня диякон Михайло Омельян, Святослав й Богдан Юрківи та Сергій Барило, помолившись Богу під час молебню у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, який звершив архімандрит Лаврентій (Живчик) та ієромонах Єфрем (Хом’як), вилетіли на Балканський півострів у м. Салоніки.
З 10 по 17 серпня студенти проживали у монастирях святої гори Афон, де мали можливість помолитися під час богослужінь, послухати історії монастирів, побачити, а особливо, варто відзначити, прожити тиждень так, як живуть афонські монахи. Незабутніми стали як колективні, так і особисті бесіди з афонськими старцями, а також високодуховний отець Хризостом, який супруводжував групу, яка прибула із Києва впродовж всього її перебування, показуючи власним прикладом одну з найбільших заповідей – любов до людини. Не зважаючи на такий короткий період часу студенти КПБА відвідали 15 із 20 монастирів серед яких були: Ксиропотаму (Ξηροποτάμου), Пантелеймона (Αγίου Παντελεήμονος), Ксенофонт (Ξενοφώντος), Дохіар (Δοχειαρίου), Зографу (Ζωγράφου), Констамоніт (Κωνσταμονίτου), Ватопед (Βατοπέδι чи Βατοπαίδι), Кутлумуш (Κουτλουμούσι), Івірон (Ιβήρων), Філофей (Φιλοθέου), Пантократор (Παντοκράτορος), Ставронікіта (Σταυρονικήτα), Каракал (Καρακάλλου), Симонопетра (Σίμωνος Πέτρα чи Σιμωνόπετρα) та Григоріат (Οσίου Γρηγορίου).
18-го серпня для всіх студентів літніх курсів новогрецької мови розпочалося навчання зі складання тестів на знання мови в будівлі філосовського факультету при Університеті Арістотеля в Салоніках.
Навчання було досить інтенсивним, оскільки спрямоване лише на вивчення мови. Лектори зробили все можливе, щоб зацікавити студентів для її вивчення. Викладення матеріалу здійснювалося новогрецькою мовою і деякі моменти для уточнення чи деталізації викладалися англійською. В пригоді став і професіоналізм викладачів, які використовували чи не найкращі засоби для пояснення, оскільки студенти були зі всього світу. Разом з групою із Київської православної богословської академії навчалися студенти з Німеччини, Ірландії та Австралії.
Підсумком вивчення мови на цьому етапі стали розповіді студентів про свої країни та міста вже новогрецькою мовою. Диякон Михайло Омельян розповів про столицю України, зокрема про Київську православну богословську академію, Михайлівський-Золотоверхий монастир, Софію Київську та інші історичні пам’ятки, а Святослав Юрків охарактеризував Західну Україну, а саме місто Теребовлю Тернопільської області.
В програму також були включені навчальні екскурсії до монастирів Метеорів, що є одними з найяскравіших пам’яток Греції. Свою назву це місце отримало від грец. «Метеора» (Μετέωρα), що буквально означає «висячий у повітрі». Також музей Візантійської культури в Салоніках – єдиний у світі музей, повністю присвячений візантійській культурі і мистецтву.
На запрошення адміністрації університету студенти КПБА взяли участь у завершальному концерті, проспівавши піснеспіви українською мовою.
Набравшись духовних сил, знань та натхнення для подальшого навчання 13-го вересня студенти КПБА повернулися в столицю України для подальшого навчання у рідній Київській православній богословській академії.
Велика подяка ректору КПБА, митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Білоцерківському Епіфанію та Андрію Миколайовичу Мацолі, які доклали багато зусиль для того, щоб студенти КПБА поглибили знання новогрецької мови саме у мовному середовищі у Греції.
Слава і хвала Господу Богу за всі Його благодіяння.
Диякон Михайло Омельян, прес-служба КПБА
{gallery}/2014/09/Greece{/gallery}