13 лютого 2014 року, напередодні 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, у Святошинському районі столиці відбулася панахида та покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим Воїнам-афганцям на перетині вулиць Чорнобильської та Уборевича.
13 лютого 2014 року, напередодні 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, у Святошинському районі столиці відбулася панахида та покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим Воїнам-афганцям на перетині вулиць Чорнобильської та Уборевича.
Вшанувати пам’ять загиблих співвітчизників та побратимів біля «афганського» БТРу зібралися члени Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району м. Києва на чолі з головою Спілки – Леонідом Федоровичем Полосенком, матері та вдови загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у заході взяв участь проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії, професор, протоієрей Віталій Клос та священнослужителі УПЦ Київського Патріархату: настоятель Свято-Олександро-Невської парафії протоієрей Миколай Йосифчук, настоятель парафії Ікони Божої матері «Утолі моя печалі» протоієрей Михаїл Йосифчук, настоятель Свято-Георгієвської парафії протоієрей Володимир Соболь, настоятель парафії Святого Духа священик Юрій Слісарчук.
Разом з героями-афганцями та численною громадою району помолитися за упокій загиблих воїнів та покласти квіти до підніжжя пам’ятного знаку прийшли голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Юрій Бондар, народний депутат України, член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату Володимир Дмитрович Бондаренко, перший заступник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Морозов, заступник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Наталя Пазенко, військовий комісар району Вадим Ліхтін, керівник апарату Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Микола Пашинський, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Ірина Романенко, керівники структурних підрозділів Святошинської РДА.
На урочистостях був присутній і генерал-майор Володимир Гаврилович Лішавський, який в Афганістані, будучи в званні майора, командував гірськострілецьким батальйоном, кавалер двох орденів «Червоної зірки», медалі «За бойові заслуги», має відзнаку «Іменна вогнепальна зброя», 15 відзнак Міністра оборони України.
Вахту Пам’яті біля пам’ятного знаку загиблим Воїнам – афганцям пронесли учні та педагоги СЗШ №50, №55, №288, СШ № 304 та Київської гімназії № 287.
На початку заходу з словами шани до присутніх звернувся голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Юрій Бондар. Голова Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району м. Києва Леонід Федорович Полосенко, народний депутат України Володимир Дмитрович Бондаренко.
Після панахиди по загиблим воїнам до присутніх із словом проповіді звернувся проректор КПБА протоієрей Віталій Клос, наголошуючи на важливості пам’яті та молитви, турботи та опіки для тих хто цього потребує сьогодні, зокрема для інвалідів цієї страшної війни. Війна вчить людей цінувати найбільший дар, який дає кожному Господь – життя. Однак потрібно пам’ятати також і про вічність, про вічне життя, бо наше існування не закінчується тут на землі, тому й так важливо молячись за упокій померлих пам’ятати про біль та сльози, тих хто й зараз страждає внаслідок цієї війни – сказав свящ. Віталій Клос.
Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, учасники церемонії вшанували полеглих воїнів хвилиною мовчання та поклали червоні гвоздики до підніжжя пам’ятного знаку.
Відзначення ювілейної дати продовжилося в головній залі КРК «Бінго» (просп. Перемоги, 112). Свято зібрало велику кількість воїнів-афганців, солдатських матерів та сімей загиблих учасників бойових дій району.
За активну громадську діяльність, сприяння розвитку громадянського суспільства в Святошинському районі міста Києва та з нагоди 50-річчя від Дня народження, Леонід Федорович Полосенко – голова Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району місті Києва отримав Подяку голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, з нагоди 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану багатьом присутнім на святі ветеранам війни в Афганістані було вручено Патріарші Благословенні грамоти. Голову спілки ветеранів-афганців Леоніда Полосенка було відзначено Орденом святого великомученика Юрія Переможця.
Звертаючись до усіх присутніх, до своїх військових побратимів Леонід Федорович з хвилюванням зазначив: «Тоді час обрав саме нас… Коли ми – молоді хлопці прибули до Афганістану, нашим головним завданням була не перемога, а виживання. І якими б суперечливими не були сучасні оцінки тих чи інших подій, вони в жодному разі не повинні принижувати честь і гідність їх безпосередніх учасників. Всім хочу побажати міцного здоров’я і всього найкращого. Хочу відзначити, що поки існують ветерани-афганці, ми не допустимо, щоб Україна була втягнута в будь-яку війну».
Також, почесними відзнаками голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації були нагороджені члени Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району м. Києва. Під час урочистостей, голова Святошинського району вручив цінні подарунки сім’ям загиблих воїнів-інтернаціоналістів, подякувавши за подвиг їх синів, братів та батьків. Привітали та вручили ювілейні Подяки учасникам бойових дій в республіці Афганістан і члени Громадської ради при Святошинській райдержадміністрації. Ще одна урочиста мить свята – вручення ордеру на отримання двокімнатної квартири в одній з новобудов міста Києва учаснику бойових дій, воїну-інтернаціоналісту Чумаку Володимиру Вікторовичу.
Впродовж усього заходу, гості свята мали змогу переглядати хронологічні фотоматеріали про військові події в Афганістані, про дні перебування в тилу, про яскраві миттєвості мирного життя наших воїнів. І не дивно, що фотографії викликали чимало емоцій у глядачів – багато хто впізнав себе, побачив друзів, яких вже не повернеш, згадавши часи військового протистояння.