Перейти до вмісту
Головна » Біоетика: втеча від смерті чи пошук життя?

Біоетика: втеча від смерті чи пошук життя?

4884Кожна людина народжується і попадає в невпинну боротьбу проти смерті. Вся людська діяльність зосереджена на тому, щоб зберегти людину від смерті. Людина їсть для того, щоб не померти; лікується для того, щоб не померти; працює для того, щоб не померти… Весь науково-технічний прогрес нібито сприяє збереженню людини через покращення умов проживання, але на жаль ніякої «сироватки» вічного життя не в силах придумати.

4884Кожна людина народжується і попадає в невпинну боротьбу проти смерті. Вся людська діяльність зосереджена на тому, щоб зберегти людину від смерті. Людина їсть для того, щоб не померти; лікується для того, щоб не померти; працює для того, щоб не померти… Весь науково-технічний прогрес нібито сприяє збереженню людини через покращення умов проживання, але на жаль ніякої «сироватки» вічного життя не в силах придумати. Постійна боротьба проти смерті ставить людину у полон виживання, в якому вона ніколи не ставить запитання: а що тоді таке життя? На грунті стрімкого розвитку науки і нездоланного бажання продовжити життя постає нова у своїй сфері дослідження наука – біоетика.

Своїми напрацюваннями і спостереженнями у даній сфері науки поділився з аспірантами 3 року навчання лікар нейрохірург, кандидат медичних наук Медвєдєв Володимир Вікторович, який у рамках курсу лекцій з православного пастирського служіння прочитав лекцію на тему «Актуальні питання біоетики»
У лекції були розглянуті чотири під теми, а саме: еволюція, стовбурові клітини, евтаназія та штучний інтелект.
Актуальність теми зумовлена запитами сучасності дати богословську оцінку гострих питань на грунті новоявлених проблем. Важливою у цій бесіді була думка провідного фахівця у галузі нейрохірургії з його оцінкою поставлених питань як православного християнина.
Вражаючим фактом залишається те, що устами людини-хірурга, яка повсякденно зустрічається з десятками людей, які потребують допомоги засвідчується істина – життя людини це дар Божий, і не в пошуку безсмертя її довговічність, а тільки в пошуку Життя, яке найперше є у Бозі!