Перейти до вмісту
Головна » Молоді науковці КПБА відвідали ЦДАЗУ

Молоді науковці КПБА відвідали ЦДАЗУ

IMG 0020У стінах Київської православної богословської академії відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Православ’я в Україні», яка тривала з 20 до 22 листопада 2012 року.

У стінах Київської православної богословської академії відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Православ’я в Україні», яка тривала з 20 до 22 листопада 2012 року.

Впродовж 3-х днів учасники конференції брали участь: 20 листопада у пленарному і секційних засіданнях, де жваво обговорюювалися питання з богослів’я, церковного права, церковної історії, сучасні проблеми духовності в українському суспільстві тощо.

21 листопада всі учасники наукової конференції мали можливість бути на святковій патріаршій Божественній літургії в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, а потім на екскурсії по території Софіївського монастиря.

Завершилася конференція 22 листопада, у четвер, святковою патріаршою Божественною літургією в Свято-Володимирському кафедральному соборі, освяченням ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниці» та презентацією документів Українського Православного Братства імені митрополита Василя Липківського на еміграції (США) у Центральному державному архіві зарубіжної україніки України (ЦДАЗУ).

З благословення ректора Академії високопреосвященнійшого архієпископа Епіфанія у презентації взяли участь аспіранти 3-го року навчання під керівництвом Ірини Миколаївни Преловської, к. і. н., доц. КПБА.

 На початку цього заходу до всіх з вітальним словом звернувся директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки В. Г. Берковський. Він також наголосив на місії ЦДАЗУ, яка полягає у поглибленні взаємодії із закордонним українством – це один із ключових пріоритетів у міжнародній діяльності архіву, спрямований на проведення заходів із поповнення Національного архівного фонду документами, що належать до культурної спадщини української нації та перебувають за кордоном.
Звертаючись до майбутніх священнослужителів, Владислав Георгійович промовив: «якщо хтось із Вас буде нести пастирське служіння за межами нашої Батьківщини і побачить спадщину українців, то він повинен розуміти, що її потрібно повернути до України, а не викинути на смітник, бо бувають і такі випадки, коли старші люди помирають, а їхні діти не знають яку «вагу» мають ці документи і викидають їх».

Презентував документи Українського Православного Братства імені митрополита Василя Липківського на еміграції (США) начальник відділу використання інформації документів А. Г. Папакін.

Ці документи були передані до України родиною Валентина та Раїси Кохно (США). Валентин Кохно, який тривалий час був головою Українського Православного Братства, незадовго до смерті зробив усе можливе, аби вони зберігалися в ЦДАЗУ та були об’єднані в єдиний фонд.

В колекції представлені документи церковної діяльності протоієрея Василя (Потієнка), датовані 1940-ми роками. Це – протоколи та матеріали Парафіяльної Ради Свято-Михайлівської Української Православної Парафії в Німеччині, особисті документи та матеріали творчої діяльності В. Потієнка, спомини, подорожні записки, щоденники, листування, фотографії тощо.

Також у фонді зберігаються документи єпископа Степана (Біляка): матеріали його службової та громадської діяльності, листування, творчі документи: тексти проповідей, доповіді про І Всеукраїнський Православний Собор (1921), відзначення 1000-ліття Хрещення України, статті, тези спогадів з історії УПЦ в США.

До фонду також увійшли документи самого Українського Православного Братства імені митрополита Василя Липківського на еміграції (США), передані Львівською православною богословською академією. До поповнення увійшли протоколи засідань і зборів та інші документи про діяльність УПЦ в Німеччині та США, про діяльність Українського Православного Братства в США за 1950 – 1970-ті роки, а також багаторічне листування А. Яременка – голови Управи Братства.

Після презентації аспіранти оглянули документи і поставили кілька запитань, на які відповідь дали працівники ЦДАЗУ та викладач Київської православної богословської академії Ірина Миколаївна Преловська.

Насамкінець директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки Владислав Георгійович Берковський провів екскурсію для аспірантів і ознайомив їх із діяльністю архіву.
Молоді науковці подякували всім за інформацію, яку отримали.

 Василь Бабій, аспірант КПБА

{gallery}/2012/11/TSDAZY{/gallery}