Відбувся круглий стіл на тему «Українознавчий зміст творчої спадщини І. Огієнка (до 130-річчя від дня народження)»
19 квітня 2012 року в рамках міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Дні науки Філософського факультету – 2012» (18-19 квітня) при Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченка було проведено круглий стіл на тему «Українознавчий зміст творчої спадщини І. Огієнка (до 130-річчя від дня народження)», організаторами якого виступили Центр українознавства філософського факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка спільно з Київською Православною Богословською Академією УПЦ Київського Патріархату.
Із вітальним словом до присутніх звернулися спершу Кагамлик Світлана Романівна, кандидат історичних наук та модератор цього круглого столу, а також прот. Віталій Клос – проректор з наукової роботи Київської Православної Богословської Академії. Отець Віталій у своєму слові закликав усіх брати приклад з митрополита Іларіона Огієнка у його невтомній енергійній праці та служінню українському народові та Церкві. Також виступили Преловська Ірина Миколаївна, кандидат історичних наук, котра зробила доповідь-презентацію видання «Епістолярна спадщина Івана Огієнка (митрополита Іларіона)» – зібрання листів різних осіб до владики; Тимошик Микола Степанович, найкращий «огієнкознавець» в Україні, зробив грандіозну мультимедійну презентацію «Запізніле вороття в Україну: до проблеми перевидання творчої і наукової спадщини Івана Огієнка з канадських архівів»; диякон Сергій Башинський, аспірант КПБА та студент заочного відділення історичного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка, виступив з доповіддю на тему «Акт зміни юрисдикції Київської Митрополії 1686 року крізь призму бачення митрополита Іларіона (Огієнка)», де наголосив, що попри дещо ідеологічно-публіцистичний стиль викладу історії владикою, вклад його у розвиток історії української культури, мови та Церкви зокрема є неоціненним і його сміливо можна назвати істориком, котрий, проте, не ставить собі за мету показати читачеві що було в історії Української Церкви в такий-то рік чи таке-то століття, а насамперед показує «українську Україну», тобто робить виклад її багатовікової ідеології, як Церкви українського народу, національної і соборноправної; Довбищенко Михайло Володимирович із доповіддю «Національні та духовні цінності українців у наукових розвідках І. Огієнка», де закликав засвоїти досвід попередників і не робити аналогічних помилок.
По завершенню учасники круглого столу вирішили виголошені доповіді, а також матеріали гостей, котрі з певних причин не змогли бути присутніми, упорядкувати та видати найближчим часом в окремий науковий збірник. Також вирішено продовжити практику проведення подібних круглих столів такого масштабу в силу їх потенційних можливостей задля блага української історії та Держави вцілому.
диякон Сергій Башинський, аспірант КПБА
{gallery}/2012/04/Stil{/gallery}