Концерт хору КПБА
26 лютого 2012 року з благословення архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, ректора КПБА, відбувся перший концерт хору студентів Академії у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі під керівництвом регента хору Надії Купчинської. Хор КПБА виконав твори відомих композиторів таких як: П. Чайковський, К. Стеценко, М. Рєчкунов, П. Турчанінов, П. Динєв, М. Озеров, І. Флегменко, М. Леонтович, А. Ведель, А. Архангельський, І. Небесний, Д. Алєманов.
По завершенні концерту із архіпастирським словом виступив архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА.
Довідка:
Два десятиріччя тому в стилобаті Андріївської церкви відродилась Київська духовна семінарія і для звершення богослужінь був створений хор семінаристів під керівництвом прот. Валерія Семанцо.
Хор Київської православної богословської академії складається із аспірантів та студентів КПБА, майбутніх священнослужителів, які співають старовинні піснеспіви 16-17 ст., партесні концерти, монодії, традиційні наспіви різноманітних монастирів, а також духовні твори сучасних композиторів. Літургійна музика заснована на найскладніших піснеспівах, відтворення яких потребує особливих навичок, зусиль та молитовності.
Наразі Хор бере участь у святкових богослужіннях у Свято-Володимирському Патріаршому соборі, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі та щонеділі і в святкові дні у академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова.
Українська древня пісенна православна традиція відрізняється внутрішньою силою і музичною красою і відтворена у випущених дисках хору КПБА “Піснеспіви Всенічної” та “Гласи”. За час існування хору його регентами були: прот. Іоан Михайлишин, Мстислав Юрченко, Олександр Бондаренко.
Сьогодні хором регентують Надія Купчинська та священик Петро Бойко.
Сприяє відродженню традицій минулих століть архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА, який опікується хором.
Пам’ятаючи як проповідує Святійший Патріарх Філарет, ми повинні вивчати і відроджувати все краще, передане нам у спадок попередніми поколіннями, бо це є життєдайне коріння, що живить духовність, моральність, естетику. Гармонійне звучання хору, сповнене тепла та щирої любові до Бога і до ближнього безперечно є ознакою відродження української культури та духовності.
Слухаючи співи хору студентів КПБА в храмі Божому і підносячи молитви до Господа про прощення гріхів, ми навчаємося молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити.
Михайло Омельян, прес-служба КПБА
{gallery}/2012/02/Konsert{/gallery}