Перейти до вмісту
Головна » Участь КПБА у відзначенні Шевченківських днів

Участь КПБА у відзначенні Шевченківських днів

muz_knigi_2За традицією Академія разом зі всією 14-ти мільйонною паствою вірних УПЦ КП вшановує у днях 9 й 10 березня українського генія літератури й образотворчого мистецтва, великого християнина Тараса Шевченка.

За традицією Академія разом зі всією 14-ти мільйонною паствою вірних УПЦ КП вшановує у днях 9 й 10 березня українського генія літератури й образотворчого мистецтва, великого християнина Тараса Шевченка. Так і нинішнього 2011 року. Вранці 10 березня священик Віталій Клос, секретар Вченої ради КПБА і викладач Академії, разом з академічним хором прибув до Національного музею Тараса Шевченка в Києві (при бульварі Шевченка 14) і відслужив тут літію за спокій душі Тараса Григоровича. У другій половині ня 10 березня в цьому ж музеїбула відкрита виставка “Жива душа поетова святая” – відтворення помешкання Т. Шевченка в будинку Петербурзької академії мистецтв, де багато років навчався Тарас Григорович і де йому присвоєно звання академіка гравюри. На виставці, яку відкрила директорка музею Наталія Клименко, багато автентичних речей побуту і творчого доробку Тараса: від гравюр і квартир, які він там створив, до набору гравірувальних приладь, його одягу, мольберта, навіть стільчика, на якому він сидів, працюючи. З грунтовною промовою “Автентичні речі Шевченка-мистця – це суттєві риси його живого образу” виступив на відкритті виставки професор нашої Академії, доктор богословських наук і доктор мистецтвознавства, академік Дмитро Власович Степовик.

                                                                                  *         *          *

11 березня 2011 року в Державному музеї книги і друкарства України, що на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника(при вул. Івана Мазепи, 21, корпус 9), відбулася презентація двох знакових видань видавництва “Пульсари” Шевченківської тематики: “Видання творів Тараса Шевченка та графічної Шевченкіяни: Каталог із зібрання Державного музею книги і друкарства” та диску “Пісенний Кобзар” з майже трьома сотнями творів “а-капела” та вокально-симфонічних творів багатьох композиторів на слова поезій Тараса Шевченка. Обоє видань здійснено за сприяння та фінансування Благодійного Президентського Фонду Леоніда Кучми “Україна”. Усі записані на диску твори диригував з різними хорами визначний диригент професор Павло Муравський. 96-річний музикант прибув на виставкуі виступив з глибоким за змістом словом. Слово присутнім сказав голова Фонду, екс-президент України Леонід Кучма, а також академік Микола Жулинський,інші вчені, діячі культури. В заході взяв участь професор КПБА Дмитро Степовик, який подарував музеєві ще два томи своїх праць до існуючого в музеї багатотомного “Фонду книг Дмитра Степовика”.