Перейти до вмісту
Головна » Мандрівка в минуле

Мандрівка в минуле

Храм вмч. Димитрія Солунського с. Бузова Києво-Святошинського р-нуНапередодні днів Святої Чотиридесятниці, насичених постовими богослужіннями, студенти V курсу Київської православної богословської академії на чолі зі своїм класним наставником проректором КПБА протоієреєм Олександром Трофимлюком вирішили організувати екскурсію.

Андрій Григораш

Напередодні днів Святої Чотиридесятниці, насичених постовими богослужіннями, студенти V курсу Київської православної богословської академії на чолі зі своїм класним наставником проректором КПБА протоієреєм Олександром Трофимлюком вирішили організувати екскурсію. У поїздці також взяли участь викладачі КПБА Андрій Головков та Костянтин Москалюк. Виділеним для цього днем став четвер 3-го березня 2011 року, а місцем паломництва – Церковно-етнографічний комплекс «Українське село».

Чудовий сонячний ранок того дня прогнозував, що поїздка буде вдалою. Саме так і сталося…

Службовий мікроавтобус швидкою їздою доставив нас до місця призначення. І ось, – перед нами відкрилися всі принади цього мальовничого куточка села Бузова, що знаходиться за 25 км на північ від Києва, де, власне, і розташований об’єкт нашої екскурсії.

Теплий прийом, як і саму екскурсію, організував нам протоієрей Богдан Тимошенко, настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського, що знаходиться на території комплексу.

Своєю захоплюючою та інформативно-навантаженою розповіддю отець Богдан зумів повернути нас у світ наших пращурів, їх побуту та культури. Нашій увазі були запропоновані автентичні інтер’єри стародавніх хат з різних регіонів України: Гуцульщини, Полтавщини, Поділля, Полісся, Середньонаддніпрянщини та Слобожанщини. Ми також мали можливість власними руками торкнутися сільськогосподарського реманенту у всій її розмаїтості. Отець Богдан Тимошенко ознайомив нас з їхніми назвами та застосуванням.

Далі наша культурна програма передбачала відвідини гончарні, кузні, ґуральні, сувенірної крамнички та знайомство з цікавими експонатами тваринного світу міні-зоопарку.

Ключовим моментом у нашій екскурсії були відвідини самого храму на честь святого великомученика Димитрія Солунського, виконаного у вигляді ротонди. Найперше, що кидається в очі, одразу ж при вході у храм, – так це його світла і тепла композиція різьбленого іконостасу та ікон, виконаних в найкращих традиціях українського барокального стилю львівськими та київськими майстрами.

До храмового комплексу входить також ще ряд визначних місць: рублена брама з дзвіницею, криниця з мозаїчною іконою Богородиці «Живоносне Джерело», кілька дитячих ігрових майданчиків та ін.

Епілогом нашої насиченої мандрівки послужив, традиційно, смачний обід, після якого вже слідувало повернення додому. За невеликий проміжок часу швидкий мікроавтобус доставив нас до рідних стін Альма-Матері та Михайлівського Золотоверхого монастиря. Всі ще довший час ділилися враженнями від побаченого і почутого, допоки не розійшлися по своїх гуртожитських кімнатах.

Після цього кожен, як і вимагається, приступив до виконання своїх повсякденних обов’язків, але запах соснового бору, цікава та корисна інформація, заряд позитивної енергії та калейдоскоп українського побуту і культури наших пращурів, дарованих нам етнографічним комплексом «Українське село», на довгі роки залишиться  в пам’яті та серці приємними сторінками з життя кожного, хто став причасником тієї незабутньої весняної екскурсії.

{gallery}2011/Novunu/buzova{/gallery}

Фото Андрія Тищенка