Юрій Мигаль, аспірант КПБА
Юрій Мигаль, аспірант КПБА
Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
Тому сьогодні з нагоди Дня Соборності України участь у святкових заходах на Софійській площі взяв Предстоятель Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Було відслужено молебень. Святійшому Патріарху співслужили єпископи Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор Київської православної богословської академії, а також єпископ Васильківській Євстратій, єпископ Вишгородський Агапіт та численне духовенство. На Софійській площі була присутня також велика кількість вірних, які разом з духовенством молилися за єдність Української держави.
Молебень завершився молитвою до Пресвятої Богородиці, та многоліттям за Богом бережену Українську державу, та український народ.
Незважаючи на те, що День Соборності, який, на жаль, український народ відзначає будучи розділеним по майданах і площах, Святійший Патріарх закликав всіх до єдності, так як від неї залежить подальший розвиток Української держави. Також Предстоятель наголосив на нерозривному зв’язку єдності держави та єдності Помісної Православної Церкви. “Єдина Помісна Православна Церква – духовна основа української держави. Буде Церква – буде й держава. Буде єдиною держава – буде і єдність Церкви” – наголосив Патріарх Філарет.
Святійшому Владиці дякували за відверті та щирі слова промови щирими оплесками та вигуками.
По закінченні молебня на Софіївському майдані відбулося народне віче.
Для себе ми повинні знати, що День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, та Української держави. Тому ця дата є знаком споконвічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу, в якій має бути Помісна Православна Церква.
Тому нехай Господь допоможе нам досягнути єдності нашого народу в цьому нелегкому випробуванні.
{gallery}/2010/Novunu/Den_Sobornosti{/gallery}