Серед тих, хто молився, були і парафіяни тих храмів, які облудним чином, використовуючи зраду колишніх настоятелів, намагається взяти під контроль Московський Патріархат – з Макарова, Ясногородки, Ріжок…
Перед початком молитви до людей вийшли перший заступник і заступник голови Київської ОДА, які висловили готовність зустрітися. Було домовлено, що зустріч відбудеться після завершення богослужіння.
На морозі та під снігопадом з особливою натхненністю звучав спів з акафіста Покрову Пресвятої Богородиці: «Радуйся, Радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором!»
Після молитви єпископ Васильківський Євстратій зачитав звернення учасників молитовного стояння до голови КОДА А. Присяжнюка. Присутні одноголосно підтримали текст звернення та делегували представників для зустрічі в адміністрації – єпископа Євстратія, єпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, єпископа Вишгородського Агапіта, благочинних Васильківського, Макарівського і Таращанського районів, настоятелів та членів громад парафій у селах Ясногродка та Ріжки.
З боку влади на зустрічі були присутні перший заступник голови КОДА Ярослав Москаленко, заступник КОДА Євген Головін, начальник відділу у справах релігій і національностей Микола Гавлінський.
Представники Київського Патріархату розповіли про сутність своїх претензій та передали документи з рішеннями парафіяльних зборів у селах Ясногородка і Ріжки – залишатися у складі Київського Патріархату. Було також повідомлено про те, що звернення про зміну юрисдикції парафіями в м. Макарові та с. Маковище – підроблені колишнім настоятелем Лісіченком. Під час зустрічі виявилося, що ще 20 жовтня розпорядженням голови ОДА було зареєстровано зміни до статутів парафій у Макарові, Ясногородці та Маковищах, а документи по с. Ріжки знаходяться у відділі на розгляді.
В цілому представники влади намагалися продемонструвати свою відкритість до спілкування, але деякі моменти, особливо у діях начальника відділу у справах релігій М. Гавлінського, не можуть не насторожувати. На питання «Чому так швидко (за два тижні) і таємно було зареєстровано зміни до статутів парафій у Макарівському районі, хоча закон дає на перевірку до трьох місяців?» було отримано відповідь, що закон не надає права перевіряти справжність поданих документів, якщо вони подані уповноваженою особою – настоятелем. У відповідь на це присутні справедливо відзначили на прикладі власного досвіду, що вони не раз стикалися з тим, як чиновники КОДА перевіряли подані ними документи, вимагали то тих, то інших підтверджень.
На цьому фоні доволі смішно виглядала наступна подія. Коли настоятель і парафіяни с. Ріжки запитали, яким чином вони можуть отримати назад парафіяльний статут, який знаходиться в ОДА, пан Гавлінський сказав, що вони протягом 10 робочих днів вивчатимуть документи, що треба зібрати збори громади, на які він готовий приїхати, тощо. На це йому справедливо відповіли, що збори громади проведені, протокол в копії йому наданий, заява на ім’я голови ОДА – також, на зустрічі присутні голова і уповноважені члени парафіяльної ради зі своїм настоятелем, які засвідчили, що попередню заяву колишній настоятель Жигуц отримав від них через обман. Що ще потрібно «вивчати»?!
Цілком очевидно, що щирого налаштування в інтересах громад розв’язати ситуацію, що склалася на Київщині через дії влади, у окремих чиновників немає – посилаючись на «норми закону» вони роблять те, що вигідне МП. Складається враження, що дехто з них живе за правилом, сформульованим Б. Муссоліні: «Друзям – все, ворогам – закон!»
Залишається лише сподіватися, що голова облдержадміністрації уважно вникне у суть порушених питань і вчинить не тільки згідно букви закону, але й згідно його духу та справедливо.