Перейти до вмісту
Головна » Відбулося засідання круглого столу: “Періодичні видання Київської Духовної Академії: історія і сучасність”.

Відбулося засідання круглого столу: “Періодичні видання Київської Духовної Академії: історія і сучасність”.

_21 грудня 2010 року в залі засідань Вченої Ради КПБА відбулося засідання круглого столу: “Періодичні видання Київської Духовної Академії: історія і сучасність”.

21 грудня 2010 року в залі засідань Вченої Ради КПБА відбулося засідання круглого столу: “Періодичні видання Київської Духовної Академії: історія і сучасність”. Захід був проведений з ініціативи кафедри Церковної історії Київської Православної Богословської Академії. В роботі круглого столу взяли участь професорсько – викладацький склад, аспіранти та студенти магістратури КПБА.

 Роботу засідання очолив Преосвященнійший Епіфаній (Думенко), ректор КПБА. Владика наголосив на актуальності пропонованого для обговорення питання, оскільки періодичні видання, як у дореволюційній Київській Духовній Академії, так і зараз відіграють велику роль у становленні богословської науки та поширенні християнських істин. Після цього преосвященнійший владика зосередив увагу на сучасному стані журналу Київської Православної Богословської Академії «Трудах КДА»  зазначивши, що це видання повинне, перш за все, наповнюватися науковими розробками викладачів академії та найкращими дослідженнями аспірантів. Згадавши про історію дореволюційного журналу, який виходив спочатку квартально, а потім щомісячно, владика наголосив на важливості та цінності його публікацій.

Після цього слово було надано завідувачу кафедри Церковної історії священику Віталію Клосу, який зачитав основну доповідь. В ній о. Віталій окреслив історію формування та функціонування періодичних видань КДА. Перш за все акцентувалася увага на «Трудах КДА» та «Воскресному чтенії». Доповідач подав інформацію щодо підготовки матеріалів до періодичних видань Академії та показав велике значення у підготовці статей академічної бібліотеки та церковно-археологічного товариства з його унікальним музеєм при навчальному закладі. Підсумовуючи отець Віталій сказав, що дослідники з КДА завжди проводили ґрунтовну і кропітку роботу з джерелами, які вони всебічно використовували. Увівши до наукового обігу малознані та невідомі документи, вони суттєво збагатили джерельну базу церковно-історичної та богословської науки.
Далі круглий стіл набрав форми жвавого обговорення.
Владика-ректор сказавши про недостатню зацікавленість студентів та аспірантів роботою круглих столів та наукових конференцій повідомив про створення при  КПБА студентського наукового товариства, яке повинне стимулювати останніх до наукової діяльності.
Проректор з виховної роботи КПБА прот. Олександр Трофимлюк звернув увагу присутніх на те, що за перше півріччя поточного року Академія здійснила переклади таких творінь св. Отців, як «Точний виклад православної віри» св. Іоана Дамаскіна, «Апологети», «Мужі апостольські». Також, готується до друку перший том творінь св. Григорія Ниського.
Викладач історії УПЦ Ірина Миколаївна Преловська виступила з пропозицією розширити рубрикацію та збільшити коло дописувачів «Трудів КДА». Крім цього, подавати в цей науковий збірник рецензії, бібліографічні огляди, а також окремо бібліографію праць викладачів, аспірантів та студентів академії.
Також було підняте питання стосовно «Православної енциклопедії» та порядку втілення цієї ідеї в життя. Для цього було вирішено на сайті КПБА створити словник, де будуть вноситися викладачами та аспірантами академії слова та терміни, з яких, після відповідного погодження, буде складатися майбутня енциклопедія.
Всі ідеї та пропозиції, які прозвучали на даному заході детально обговорювались та активно дискутувались. Особливо цікаві думки , під час дискусії висловили: проректор з навчальної роботи к.б.н. прот. Ярослав Романчук, викладачі к.б.н. Олександр Шмуригін, к.б.н. Олександр Хорошко, к.б.н. Олександр Мирончук, к.б.н. Андрій Дигідь, Віктор Васильович Кардаш аспіранти та студенти магістратури.
Засідання круглого столу завершилося співом молитви «Достойно є».
священик Віталій Клос, викладач та секретар Вченої Ради КПБА 
{gallery}/2010/Periodika{/gallery}