Ваше Високопреподобіє, шановний отче Ректоре!
Всечесні отці, високоповажні викладачі та наставники, дорогі студенти!
Сьогодні, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять великого святителя Іоана Золотоустого, від імені професорсько-викладацької корпорації, студентів та співробітників Київської православної богословської академії прийміть найсердечніші та щирі вітання з Актовим днем та святом небесного покровителя Львівських Духовних Шкіл.
Незбагненними для людського розуму шляхами крізь всі негаразди і лихоліття звершується у світі таємнича та спасительна місія Православної Церкви. В даний час особливо очевидним є те, що значна роль у здійсненні Божественних задумів належить Духовним Школам. Уміння вивчати, розуміти, зберігати і розвивати великі досягнення в області богословської спадщини становить відповідальне завдання сучасного Православ’я. Зв’язок богослів’я з життям необхідний для того, щоб ми, християни, перебували, за словами апостола Павла, «з’єднані в любові для всякого багатства досконалого розуміння, для пізнання тайни Бога і Отця і Христа, в Якому заховані всі скарби премудрости й відання» (Кол. 2: 2 – 3). Священне Писання, історичний шлях Церкви, твори Святих Отців, догматичні визначення, залишені нам Святими соборами, є животворчим свідченням дії Святого Духа і тому завжди сприймалися як основа життя православних християн.
Альтернативою руйнівного процесу глобального наступу бездуховності, що спостерігається в наші дні, має бути посилення діяльності сучасних православних центрів освіти, навчання в яких завжди було нерозривно пов’язане з духовним вихованням, що підносить внутрішній світ особистості та приводить її до єдино виправданої мети існування людини – життя вічного, яке полягає у пізнанні «Єдиного Істинного Бога» (Ін. 17: 3). Свідчення світу про цю незмінну та вічну істину, яка відкривається в благодатних і таємничих дарах Духа Святого, є завданням кожного покоління християн, перш за все священнослужителів.
Прийміть побажання всесильної і благодатної помочі Божої в трудах на ниві духовної просвіти, у високій та відповідальній справі виховання та навчання майбутніх служителів Народу Божого і Церкви Христової, і всебічного зростання і зміцнення Духовних Шкіл, ввірених Вашому піклуванню.
З любов’ю у Господі,
+ Епіфаній
єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський
ректор Київської православної богословської академії