Перейти до вмісту
Головна » Відбувся попередній захист кандидатських дисертацій

Відбувся попередній захист кандидатських дисертацій

peredzaxust0525 березня 2010 року відбулося чергове засідання Вченої Ради Київської православної богословської академії, присвячене попередньому захисту кандидатських досліджень аспірантів Академії Олександра Хорошка, Андрія Головкова та Андрія Хром’яка. На засіданні головував ректор КПБА митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій.

25 березня 2010 року відбулося чергове засідання Вченої Ради Київської православної богословської академії, присвячене попередньому захисту кандидатських досліджень аспірантів Академії Олександра Хорошка, Андрія Головкова та Андрія Хром’яка. На засіданні головував ректор КПБА митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій.

Першим до передзахисту дисертації приступив аспірант-викладач КПБА Хорошко Олександр Вікторович. Тема його дослідження: «Епоха імператора Юстиніана І Великого (527-565р.р.) та її відображення у творах візантійських істориків». Коротко охарактеризував дане дослідження науковий керівник доцент протоієрей Костянтин Лозінський. Після чого, до слова був запрошений сам пошукач, який розповів про свою дисертацію, стан її дослідження, актуальність, про роботу над перекладом з грецької мови на українську деяких документів та хронік того періоду. Жваву дискусію і обговорення викликало питання теорії апокатастасісу Орігена та деяких думок святителя Григорія Ниського, котрі у свому дослідженні використав аспірант.

Наступним на розгляд Вченої Ради подав свою роботу аспірант КПБА Головков Андрій Валентинович. Тема дослідження: «Погляд на соціальне служіння Римо-Католицької та Православної Церкви у світлі Есхатології». У вступній промові пошукач зазначив, що тема цього дослідження є новою, оскільки дуже мало є напрацювань, в яких би соціальне служіння висвітлювалось в есхатологічному вимірі.

Завершився передзахист обговоренням кандидатського дослідження аспіранта КПБА Хром’яка Андрія Петровича. Тема дисертації: «Еклезіологія святителя Григорія Палами та його вчення про обожнення і спасіння». З характеристикою дисертації виступив науковий керівник протоієрей Володимир Сміх. Після куратора виступив сам пошукач, який сказав, що «святитель Григорій Палама стверджує, що наше спасіння неможливе без Святих Таїнств Церкви, які з’єднують нас з Христом, роблячи нас тієї ж плоті і тієї ж крові, що і Він».

Прослухавши всі доповіді та обговорення, Вчена Рада вказала пошукачам напрямки доопрацювання їх робіт та призначила дату захисту цих досліджень.

 Інформація: П-ХмЄВ

 

rf

 

peredzaxust4

 

ttt

 

peredzaxust6

 

DSC07108

DSC07109