22 жовтня 2024 р. представниками Наукового студентського товариства ім. Даниїла Чокалюка була реалізована міжконфесійна зустріч із викладачами і студентами Української євангельської теологічної семінарії.
Представниками Київської православної богословської академії виступили проректор з наукової роботи, доктор наук із богослів’я, професор протоієрей Віталій Клос, зав. кафедри церковно-практичних дисциплін і куратор Наукового товариства ієромонах Рафаїл (Жигало) та викладач кафедри богослів’я протоієрей Петро Лопатинський.
Українську євангельську теологічну семінарію представляли доктор філософії, пастор церкви «Божа воля» Павло Шевчук та декан факультету Богослов’я і християнського служіння, пастор церкви «Філадельфія», Валерій Секісов. Головними ж учасниками події виступили студенти третього та четвертого курсів УЄТС.
В ході діалогу протоієрей Віталій Клос та ієромонах Рафаїл у своїх міркуваннях звернули увагу на те, як формувалася православна духовна освіта в КПБА. Згадали що був період, коли радянська тоталітарна ідеологія знищувала будь-який прояв релігійності і біблійної проповіді. Під час розмови, учасники зустрічі торкалися теми впливу «російського світу» на життя церкви та держави, проповідницької діяльності в умовах військового стану та бойових дій. Також науковий редактор товариства Хом’як Назар вкотре наголосив на питанні труднощів діалогу з Українською Православною Церквою. Координатор проєктів Швець Назарій повідомив про майбутні плани, подальші дії Наукового товариства та про специфіку науково-освітньої діяльності православної академії, активне студентське життя та їхні практичні навички у стінах академії і поза ними. Голова наукового студентського товариства КПБА Стефан Старовецький побачив у даній події аналогію з очікуванням Христа апостолами в Сіонській горниці: «прийшовши, увійшли до світлиці, де й перебували» (Діян.1:13), і підкреслив, що: «Православна і Протестантська Церкви очікують славного Христового пришестя, але в різних конфесіях». До цієї думки Стефан Старовецький додав цитату видатного проповідника і засновника протестантизму Мартіна Лютера: «Жити треба так, немов Христос помер вчора, воскрес сьогодні, а прийде завтра».
В знак дружби і товариських відносин представники духовних закладів обмінялися новими виданнями духовної літератури.
Після офіційної частини, учасники зустрічі мали змогу перейти на час кавової перерви та обговорення питань, які стосуються безпосередніх пастирських покликань як православних, так і християн віри євангельської.
Делегати двостороннього заходу з УЄТС мали змогу піднятись на дзвіницю Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, побачити вечірнє богослужіння, як в Михайлівському соборі, так і в стінах Трапезного храму. Екскурсія дозволила студентам Української євангельської теологічної семінарії краще ознайомитися із історією кафедрального монастиря Православної Церкви України, який є символом духовної спадщини Києва та початком революції гідності. Відвідини храмів стали нагодою для представників протестантської та православної традицій поглибити своє взаєморозуміння, обговорюючи спільні культурні та духовні аспекти християнства.
Учасники висловили бажання продовжувати подібні заходи для глибшого міжконфесійного діалогу та обміну науково-практичного досвіду у майбутній перспективі співпраці.