Перейти до вмісту
Головна » У КПБА презентували друге число журналу «Церква і суспільство»

У КПБА презентували друге число журналу «Церква і суспільство»

У Київській православній богословській академії студентам та викладачам закладу вищої освіти було презентовано друге число журналу «Церква і суспільство».

Темою номеру є «Душпастирство під час війни». Зокрема у часописі порушені проблеми, що супроводжують людей під час перебування в окупації, труднощі «повернення» наших солдат у суспільство і труднощі суспільства у прийнятті зранених війною як військових, так і цивільних людей, які втратили своїх рідних.

Автори часопису ставлять і гострі питання на кшталт: «Де Бог у час війни?» або «Богослов’я після Бучі і Маріуполя». Значну увагу у номері приділено особливостям душпастирського служіння під час війни, пастирській допомозі людям із травмою (передусім ПТСР – посттравматичного стресового розладу), а також окормленню наших парафіян, які вимушено опинилися за межами України.

Цікавим для українського читача будуть також розмірковування Арістотеля Папаніколау про акетику війни (спотворені та відтворені чесноти). Інститут релігійної свободи поділився із читачами найновішими статистичними даними про вплив російського вторгнення на релігійні громади в Україні. Зрозуміло, що це не вся проблематика, порушена у часописі.

Модерував і виголосив вступне слово на презентації ректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк, який звернув увагу присутніх на те, що перше число видання викликало неабиякий інтерес у суспільстві і стало букіністичною цінністю. Крім того, отець ректор поділився своїми враженнями від розміщених у часописі інтервʼю.

Виступили також заступник директора Інституту церкви і суспільства, член редколегії Олександр Саган, який наголосив на актуальності для нинішніх студентів академії проблематики журналу, оскільки саме вони будуть чи не найбільше стикатися із наслідками ПТСР, які несе із собою нинішня російсько-українська війна.

Автор статті та член редколегії протоієрей Георгій Коваленко наголосив на зміні загальних богословських підходів до оцінки багатьох явищ, на тому, що проблематика, порушена у цьому числі, це лише спроба наблизитися до осмислення проблеми, і що багатьом із присутніх у залі молодих людей прийдеться цим займатися і теоретично, і практично.

Завідувач кафедри Священного Писання, відомий капелан і автор статті про душпастирське служіння під час війни протоієрей Леонтій Никитенко окреслив загальні проблеми капеланського служіння в Україні та необхідність всебічної, передусім психологічної підготовки пастирів.