Делегація Київської православної богословської академії на чолі з ректором, професором протоієреєм Олександром Трофимлюком 10 жовтня 2023 року відвідала столицю Криту – місто Іракліон. Це одне з найбільших міст Греції, його історія налічує понад 2,5 тисячі років. Сьогодні це великий порт, торгівельний та туристичний центр.
Найперше офіційна делегація відвідала тут Патріарший університет Церковну академію Криту (P.U.E.A.C.) Патріарший університет Церковну академію Криту (P.U.E.A.C.) – університетську школу, яка була заснована Міністерством освіти Греції. Спочатку вона була заснована як Вища церковна академія Криту та пізніше перейменована на Патріарша вища церковна академія Криту. Діяльність P.U.E.A.C. розпочалася 1 вересня 2007 р. Студенти вступають через загальногрецькі іспити. Термін навчання становить чотири роки, вісім семестрів, очне відвідування є обов’язковим.
P.U.E.A.C. керує Виконавчий комітет із семи членів під головуванням митрополита Аркалохорі, Кастеллі та Віанноса Андреаса Нанакіса, професора богословської школи Університету Арістотеля, та віце-президента пана Бурнеліса Апостлоса, професора P.U.E.A.C. Відповідно до Закону, адміністрування переходить до Вченої ради, коли вона створюється.
У P.U.E.A.C. працює сучасна музична лабораторія, яка складається зі студій звукозапису, виставки традиційних музичних інструментів і великого матеріалу про візантійську, європейську та народну музику. Тут також є комп’ютерна лабораторія, комп’ютерний кабінет для студентів, бібліотека з понад тисячею томів та компакт-дисками, зал для конференцій та гуртожиток та їдальня для тих, хто має право на житло та харчування. На подвір’ї Академії щоденно діє церква Святої Покрови, а на першому поверсі вже кілька років діє каплиця на честь Критських святих.
Гостей з України зустріли директор академії доктор Арванітіс Христофорос, великий протосингел Вселенської Патріархії архімандрит Теодор Меймаріс, завідувач кафедри візантійської музики Михаїл Стронбакіс, численні представники викладацької корпорації.
У ході розмови з професорсько-викладацьким колективом академії були обговорені шляхи співпраці з КПБА. Представники провідного закладу вищої духовної освіти України дізналися, що у P.U.E.A.C. діють дві навчальні програми: програма богословських і пастирських досліджень (для майбутніх священнослужителів; орієнтовні курси, які пропонуються в цій програмі: тлумачення, вивчення Старого та Нового Завіту, церковна література, історія Церкви, церковні служби, вступ до соціології християнства, релігія, догматичне та містичне богослівʼя, гімнологія, біоетика, ІТ тощо) та програма церковних музичних студій (призначена для всіх бажаючих; орієнтовні курси, які пропонуються в цій програмі: візантійська музика, європейська музика, традиційна музика, гімнологія, історія музичних систем, іхологія, східна музика, акустика тощо).
Випускники P.U.E.A.C. отримують диплом, еквівалентний університетському ступеню та аналогічним дипломам вищих навчальних закладів. Це означає, що випускники мають право брати участь у державних і приватних конкурсах на роботу. Крім того, випускники Програми священнослужителів можуть бути або високоосвіченими священниками, або працювати адміністративним персоналом архієпархії та митрополій.
Результатом перемовин стала домовленість про підписання меморандуму про співпрацю між Київською православною богословською академією та Патріаршим університетом Церковною академією Криту.
Наприкінці зустрічі сторони обмінялися памʼятними подарунками.