Перейти до вмісту
Головна » Презентація нового часопису «Церква і суспільство»

Презентація нового часопису «Церква і суспільство»

07 вересня 2023 року за участю ректора Київської православної богословської академії, професора протоієрея Олександра Трофимлюка відбулася презентація нового науково-публіцистичного часопису «Церква і суспільство» в пресцентрі Укрінформу.

У своєму вступному слові отець ректор презентував новий журнал, який продовжує видавничі традиції духовної школи, та відзначив його актуальність і неповторність, оскільки покликаний давати відповіді на актуальні питання сьогодення зрозумілою для читачів мовою.

Темою першого номеру стала календарна реформа, запроваджена 1 вересня.

“Місією проєкту є встановлення діалогу між церквою та сучасним суспільством. Ми не уникаємо проблемних питань, а закликаємо до відвертої та чесної дискусії, до обговорення актуальних проблем, які є, зокрема, всередині церкви”, – сказав відповідальний редактор журналу отець Андрій Дудченко.

Перший номер часопису має назву “Десять тез до календарної реформи” та містить десять статей, які розкривають різні аспекти впровадження ПЦУ та УГКЦ нового календаря. Священники підкреслили, що календарну реформу чекали 100 років – від 1923 року, коли в Константинополі відбулася міжправославна нарада, де запропонували перехід на новоюліанський календар. Зараз за ним живуть 10 з 15 помісних православних церков у світі.”Календарна реформа запускає багато процесів, яких потребує Православна церква України як церква українського народу, яка не відділяє себе від суспільства”, – підкреслив член редколегії журналу отець Георгій Коваленко.

Відповідальний редактор журналу також зазначив, що зараз важливо інтегрувати українську православну думку у світовий контекст, оскільки впродовж ХХ ст. Україна була ізольована від загальноправославного світу. Саме тому у виданні публікуватимуть роботи світових богословів, зокрема з проблем сучасних технологій і морально-етичних питань. У першому номері оприлюднені переклади грецьких досліджень пастирської психології.

Водночас у рубриці журналу “Вселенське та помісне” читачі можуть ознайомитися зі статтею, присвяченою новому тренду в світовому богослів’ї – екобогослов’ю.”Екологія є частиною божого творіння, частиною якої ми є також. Богослов’я нас також вчить того, щоб ми дбайливо ставилися до ресурсів, які підтримують наше життя. Екобогослов’я розвиває нашу співпрацю з науковими інститутами, які долучаються до збереження екологічної системи, а також формує у нас довгу та правильну картину земного світу, у якому ми живемо”, – пояснив автор статті отець Сергій Бережной

На презентації також була присутня завідувач навчальним відділом КПБА Богдана Дрофяк.

Журнал видається Інститутом Церкви і суспільства Київської православної богословської академії. Головний редактор – директор Інституту, завідувач кафедри церковно-практичних дисциплін КПБА Святослав Чокалюк.