21 листопада у Київській православній богословській академії в рамках проекту «Публічний лекторій» відбулась зустріч з доктором наук з богослів’я, професором Ганноверського і Ґільдесгеймського університетів, провідним спеціалістом Німеччини з біблійного богослів’я, керівником досліджень діяльності апостола Павла в Туреччині.
Алоіс Стімпфле виступав німецькою мовою із перекладачем.
Пропонуємо вашій увазі відгук протоієрея Андрія Федчишина про зазначену зустріч.
21 листопада у Київській православній богословській академії в рамках проекту «Публічний лекторій» відбулася зустріч з доктором (габ.) богослів’я, професором Ганноверського і Ґільдесгеймського університетів, провідним спеціалістом Німеччини з Біблійного богослів’я, провідним науковим спеціалістом в галузі археологічних досліджень, повязаних з місійною діяльністю апостола Павла в Малій Азії, Лікії та Каппадокії (сьогоднішня Туреччина) в рамках ЮНЕСКО (UNESCO).
Тема лекції професора проповідь/ виступ апостола Павла перед афінським Ареопагом на основі Апостольських історій (17,22-31) переслідувала собою ціль донести до студентів академії західно-європейські методи в дослідженні біблійних текстів. Саме за допомогою літературно-критичного аналізу певних частин в.з. тексту в контексті роз‘яснення соціологічно-релігійної ситуації серед політичної еліти Афін, німецький професор показав нашим студентам, як можна (мисленно) самим перенестися в тогочасну культурну столицю Римської імперії і осягнути тогочасний білійний зміст проповіді апостостола Павла.
Дякуючи активній співучасті у доповіді професора Штімпфле проректора академії, доктора церковно-історичний наук протоієрея Віталія Клоса і лецезіата/ кандидата наук Біблійного богослів‘я та соціальної політології протоієрея Андрія Федчишина, вдалося створити довірливу і сприятливу наукову атмосферу зустрічі та показати студентам можливості використання передових західно-європейських наукових метод, зберігаючи при цьому основи православного богослів‘я і ексиґези. Як доказ цьому послужив тенор доповіді німецького професора, який (в перекладі) тісно переплітався з богословським змістом проповіді святійшого Патріарха Філарета на літургії в день Архістратига Михаїла в соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.
протоієрей Андрій Федчишин