12 листопада 2018 року в залі колегії Міністерства освіти і науки України відбулося урочисте засідання Громадської ради МОН України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями.
Почесне зібрання, яке очолила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, було присвячене 10-літтю діяльності Громадської ради.
Українську Православну Церкву Київського Патріархату представляли Патріарший намісник, голова Синодального управління у справах духовної освіти, ректор Київської православної богословської академії митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній та члени Громадської ради – перший проректор КПБА, професор протоієрей Олександр Трофимлюк і декан богословського факультету КПБА Олександр Мирончук.
На початку засідання пані міністр та голова Громадської ради повідомили про найбільш важливі здобутки співпраці міністерства з релігійними організаціями впродовж останніх 10 років.
Митрополит Епіфаній у своєму слові передовсім висловив вдячність Міністерству від усієї повноти УПЦ Київського Патріархату:
Вельмишановна Ліліє Михайлівно, високодостойні працівники Міністерства освіти й науки України, шановні члени Громадської ради!
Ми – представники Української Православної Церкви Київського Патріархату – вдячні передовсім за те, що в 2014 році завдяки плідній співпраці Громадської ради з Міністерством освіти і науки України, профільним комітетом Верховної ради України, який Ви, Ліліє Михайлівно, в той час очолювали, вдалося ухвалити новий Закон України «Про вищу освіту», що виокремив богослів’я в окрему галузь з однойменною спеціальністю, надавши можливість вищим духовним навчальним закладам проходити процедуру ліцензування, акредитації, утворювати спеціалізовані вчені ради, відкривати аспірантуру й докторантуру тощо.
Цими можливостями сповна скористалася Київська православна богословська академія, а інші заклади вищої духовної освіти УПЦ Київського Патріархату також розпочали цей шлях. Ставши повноцінним учасником освітнього процесу в Україні, наша академія бере участь у розвитку вітчизняної богословської освіти й науки та сприяє визначенню їх ролі й місця в суспільстві.
Представники Київської православної богословської академії активно співпрацюють з Міністерством освіти й науки України, зокрема як члени Громадської ради, сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти й науки України, науково-методичних підкомісій з богослів’я та релігієзнавства, Комісій з державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання.
Велика кількість викладачів і випускників закладів вищої духовної освіти УПЦ Київського Патріархату змогли визнати власні дипломи бакалавра та магістра, кандидата й доктора наук та атестати доцента і професора.
Сподіваємося на позитивний і плідний досвід співпраці і в майбутньому. Реалізовуючи концепцію «Нова українська школа», зокрема, закликаємо не забувати про предмети духовно-морального спрямування, а також наповнювати нові інтегровані навчальні дисципліни джерелами й матеріалами, що несуть християнські та загальнолюдські цінності.
Нехай Господь благословляє усіх нас у подальшій діяльності!
Завершилося засідання обговоренням питань викладання у загальноосвітніх школах предметів духовно-морального спрямування, ліцензування закладів вищої духовної освіти, функціонування проекту «Нова українська школа» тощо.