Перейти до вмісту
Головна » В Києві презентували Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS

В Києві презентували Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS

DSC 3971

15 листопада 2016 року в Київській православній богословській академії, що на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, в рамках круглого столу «Виклики та перспективи повернення захисників України в мирне життя» відбулася презентація Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS.



15 листопада 2016 року в Київській православній богословській академії, що на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, в рамках круглого столу «Виклики та перспективи повернення захисників України в мирне життя» відбулася презентація Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS.

У заході взяли участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, генерал-майор Олег Грунтковський; меценат Андрій Мацола, захисники України та капелани.

Учасники круглого столу підняли актуальні питання повернення демобілізованих військовослужбовців в соціальне та професійне життя, а також обговорили складнощі, пов’язані з їхньою адаптацією та реінтеграцією.

Зокрема, під час зустрічі було акцентовано увагу на те, що сьогодні вже понад чверть мільйона українців взяли участь у військовому конфлікті на Сході. Повертаючись з зони АТО, вони, на жаль, продовжують боротьбу – хтось бореться з війною всередині себе, долаючи психологічні складнощі; хтось відстоює власні права на державну допомогу та заслужені пільги; хтось починає шукати себе в нових умовах; проте всі вони прагнуть достойного мирного життя для себе та своїх родин. Допомогти захисникам України прийняти та подолати ці виклики можна лише об’єднавши зусилля Церкви, армії та свідомих українців – впевнені учасники круглого столу. Саме тому в Києві розпочав роботу Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS, місія якого – підтримати починання та відкрити нові перспективи перед демобілізованими українцями та членами їхніх родин.

Ініціатор створення Центру AXIOS, український бізнесмен та меценат Андрій Мацола розповідає, що ідея заснування Центру належить колишнім учасникам АТО, та пояснює: “Сьогодні в нашій країні кожна компанія, кожен громадянин України в тій чи іншій формі допомагає армії. Ми – одна з таких компаній, і я – один з таких українців. Але складність полягає в тому, що, по-перше, така індивідуальна допомога носить не системний характер, а, по-друге, ми не знаємо точно, що саме армії необхідно в цей момент. Створивши Центр, ми маємо змогу отримувати актуальну інформацію про першочергові потреби від Генерального штабу, від волонтерів, а також від інших організацій, які допомагають армії.

Головний напрямок роботи нашого Центру – це системна допомога в працевлаштуванні тих, хто повернувся з передової. Я, як підприємець, добре знаю, наскільки важливо займатись тією справою, котру любиш і до якої маєш талант. Коли займаєшся улюбленою справою, сумні думки відходять, а день проходить цікаво та швидко. Ми будемо намагатися визначити сильні сторони наших хлопців та прислухатися до їхніх побажань щодо працевлаштування. Наша ціль і наше завдання – надати їм змогу займатися тією справою, до якої вони мають талант, щоб наші захисники якнайшвидше змогли забути весь той жах, який їм довелось пережити, і повернутись до нормального мирного життя. Я переконаний, що в майбутньому такі Центри відіграють значну роль в забезпечені нормального психологічного стану наших воїнів”.

Фахівці Центру AXIOS проаналізували досвід різних країн, громадяни яких брали участь у бойових діях. Виявляється, що швидкому повноцінному поверненню до мирного життя дійсно сприяють два фактори – розуміння й підтримка сім’ї та улюблена справа. Команда Центру сфокусувала свої зусилля саме на цих двох напрямках роботи.

Допомогу ветеранам та їхнім рідним в Центрі надають кращі психологи, а також капелани, які працюють задля відновлення душевної та духовної рівноваги українських захисників.

Також Центр AXIOS спеціалізується на працевлаштуванні колишніх бійців – підвищення кваліфікації чи перекваліфікація, робота над резюме, підготовка до співбесіди, супровід при оформленні на роботу та в процесі адаптації на новому робочому місці, психологічна підтримка. Крім того, тут працюють спеціалісти, що надають консультації та підтримку з будь-яких юридичних питань.

В рамках круглого столу всі учасники не лише висловили свою готовність спільно працювати заради добробуту та щастя захисників України, але й зробили перші кроки задля цього – напередодні зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Генеральним штабом та Центром AXIOS. Відтепер Генштаб буде сприяти поширенню інформації про підтримку, яку Центр готовий надати колишнім бійцям.

“Підписання Меморандуму про співпрацю між Генеральним штабом Збройних Сил України та Центром AXIOS – це гарний приклад того, як шляхом об’єднання зусиль державних органів та громадськості можна спільно вирішувати важливі соціальні завдання в інтересах військовослужбовців та членів їхніх сімей, – розповідає генерал-майор Олег Грунтковський. – Для нас дуже важливо, щоб захисники України, які з честю виконали свій військовий обов’язок, отримували можливість бути успішними у мирному житті та впевнено дивилися у завтрашній день”.

Місію Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS схвалив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Він благословив добру справу та зазначив, що Українська Православна Церква Київського Патріархату з перших днів військової агресії на Сході підтримує українських бійців. За 2 роки майже 400 капеланів Київського Патріархату несли свою службу поряд з українськими воїнами. Повертаючись у свої єпархії, вони продовжують спілкування з демобілізованими бійцями та підтримують їхні родини.

“Я дуже вдячний Андрію Миколайовичу за те, що він взяв на себе великий труд – влаштувати цей Центр Аксіос. Справа в тому, що нам треба захистити Україну від агресора. Готовий наш народ захистити свою державу, чи не готовий? Реальність свідчить, що українці готові віддати своє життя за волю України. Ми не хочемо війни, – ми хочемо миру. Росія як агресор теж хоче миру, але вона хоче підкорити Україну і поневолити український народ. Ми цього не тільки не хочемо, але ми й співаємо: “Душу й тіло ми положимо за нашу свободу” – сказав Патріарх Філарет.

Також Предстоятель Київського Патріархату звернув увагу на те, яким має бути ставлення до захисників нашої Батьківщини, сказавши: “Як ставитися до воїнів, які захищали і захищають нашу українську землю? Як до героїв про яких Христос Спаситель сказав, що ніхто не має більшої любові як той, хто душу свою готовий покласти за друзів своїх. Вони не тільки готові, а багато із них віддали своє життя. То як до них ставитися? І чому виникає питання як ставитися до воїнів? До них ставитися по-перше не тільки як до героїв, а як до зразка поведінки по відношенню до своїх ближніх”.

“Сім’ю треба любити, захищати її, Батьківщину теж треба любити і захищати, і любити один одного, тому що суспільство, яке побудоване на правді і на любові – міцне, а те суспільство, яке побудоване на багатсві, на користолюбстві, на неправді, – воно не встоїть і тому наше завдання і суспільства, і Церкви – це зміцнювати нашу державу, робити все, щоб в Україні була одна Православна Церква, тому що розділена Православна Церква наносить шкоду для свого народу і для своєї держави. Якщо буде одна Православна Церква, то ворог для нас не страшний, ми подолаємо і він навпаки не насмілиться нападати на таку державу, а там, де всередині йде ворожнеча, протиборство, то туди ворог, агресор направляє своє вістря. Тому в цей час, коли одні захищають нашу територію нам треба всередині наше суспільство єднати, не роздирати його на частини і не слухати ворожих голосів, які хочуть, щоб у нас було безладдя, а не порядок і правда, і любов. Церква була з народом, є і буде. І вона надихала на захист своєї Батьківщини, вселяла в серця любов до сім’ї, до свого народу, до своєї Батьківщини, до своєї держави і буде це робити до кінця” – завершив слово Святійший Патріарх Філарет.

Завершуючи зустріч, всі учасники круглого столу висловили впевненість, що Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS стане саме тим місцем, завдяки якому шлях демобілізованих воїнів додому, в мирне життя, буде менш складним та набагато швидшим, а головне відкриє перед героями нові можливості та перспективи.

Після завершення заходу Предстоятель Київського Патріархату поспілкувався з представниками ЗМІ.

{gallery}2016/11/15centraxios{/gallery}

Церква.info