1 червня 2016 року в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» проходив круглий стіл організований багатьма науковими інституціями України
1 червня 2016 року в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» проходив круглий стіл організований багатьма науковими інституціями України, серед яких: Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Асоціація дослідників голодоморів в Україні тощо. У цьому році виповнюються 70-ті роковини цих страшних подій.
На початку заходу відбулася презентація фотодокументальної виставки зазначеної тематики, де планомірно розкриваються питання повоєнної розрухи, насильницької колективізації, вилучення хліба у селян, боротьба з інакомисленням та частково висвітлено наслідки великої штучно створеної радянською владою трагедії 1946 – 1947 років внаслідок якої наша держава втратили мільйони працелюбних селян.
На жаль, порівняно з голодомором 1932 – 1933 років, питанню дослідження та вшануванню масових штучно створених атеїстичною злочинною владою знищення свідомого українського селянина у 1921 – 1923 роках та 1946 – 1947 роках приділяється значно менше уваги або дуже часто й взагалі піддається забуттю. Виступаючими зокрема були висловленні міркування про необхідність належного вшанування й тих людей, які загинули під час всіх голодоморів, що були в Україні й на висловлені пропозиції щодо змін назви щорічного національного пам’ятного дня в Україні, що припадає на четверту суботу листопада з «Дня пам’яті жертв голодоморів» на «День пам’яті жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років та голодів 1921 – 1923 і 1946 – 1947 років».
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета участь у заходу взяв проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії професор протоієрей Віталій Клос,