Митрополит Димитрій (Рудюк) здобув науковий ступінь доктора церковно-історичних наук

28 грудня 2012 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Київської православної богословської академії відбувся захист дисертації керуючого Львівською єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, кандидата богословських наук, здобувача кафедри Церковної історії КПБА, на тему: "Українська Православна Церква: історія в портретах".

Наукова праця Високопреосвященного митрополита Димитрія, представлена на здобуття наукового ступеня доктора церковно-історичних наук за спеціальністю історія Української Православної Церкви, над якою Львівський Архіпастир працював упродовж останніх кількох років, була подана у вигляді однойменної книги-рукопису і за змістом включає детальний аналітичний і критичний опис життя і діяльності 107-ми найвизначніших постатей, як священнослужителів, так і мирян, в історії Православної Церкви в Україні, починаючи від святого апостола Андрія Первозванного і завершуючи нинішнім Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. До кожного життєпису додана портретна ілюстрація пензля художника з Херсона Семена Пампушина. Науковим консультантом при написанні дисертації був прот. Юрій Мицик, професор кафедри Церковної історії КПБА, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», заслужений діяч науки і техніки України, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців.

У засіданні, яке проходило під головуванням ректора КПБА Високопреосвященного архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, взяв участь Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет.

Відповідно до регламенту засідання захист дисертації був відкритим, відтак участь у ньому взяли також викладачі, зокрема члени вченої ради та деякі студенти КПБА.

Після виконання необхідних протокольних приписів ученим секретарем спеціалізованої вченої ради О.Я. Мирончуком Владика Димитрій виступив зі словом-доповіддю, у якому коротко окреслив зміст поданої до захисту наукової праці, довгий шлях її написання, труднощі, які траплялись при цьому, та перспективи наукового пошуку в цьому напрямку у майбутньому.

Після виступу Владики Димитрія розпочалась частина запитань до здобувача від учасників засідання, яка дуже швидко перетворилась у жваву наукову дискусію.

Опісля відбулись виступи офіційних опонентів: прот. Михаїла Марусяка, доктора богословських наук, доцента, викладача богословського відділення ЧНУ імені Ю. Федьковича; Д.В. Степовика, доктора богословських наук, професора, викладача КПБА, доктора філософії (PhD) з мистецтвознавства, провідного наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України, професора Українського Вільного Університету в Мюнхені; В.В. Шевченка, доктора філософських наук, провідного наукового співробітника Інституту філософії НАН України.

Наприкінці засідання відбулось таємне голосування членів спеціалізованої вченої ради КПБА, за підсумками якого (згідно з протоколом лічильної комісії) Високопреосвященному митрополиту Димитрію одноголосно було присвоєно наукову ступінь доктора церковно-історичних наук за спеціальністю історія Української Православної Церкви.

КПБА :: Церква.info