З нагоди свята Покрови Божої Матері і Дня захисника України у МВЦ "Музей історії Києва" відкрилась виставка «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!»

12 жовтня 2017 року в Музеї історії Києва, урочисто була відкрита виставка «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!», присвячена тематиці свята Покрови Божої Матері і козаччини. Це спільний проект Міністерства культури України, Департаменту культури КМДА, Національного науково-дослідного реставраційного центру України та Музею історії міста Києва. На виставці представлені унікальні речі, відреставровані фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Ці музейні предмети мають сакральне значення для українського народу, оскільки об’єднані єдиною темою – Покрова Пресвятої Богородиці – покровителька українських вояків.
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета участь у відкритті виставки взяв учений секретар Київської православної богословської академії священик Сергій Колот. Від імені Святійшого Патріарха Філарета і Української Православної Церкви Київського Патріархату організаторам, співорганізаторам учасникам та відвідувачам виставки були передані слова привітань і благословення. За самовіддану працю та розбудову Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні науковців та реставраторів Національного науково-дослідного реставраційного центру України, з благословення Патріарха Філарета, було нагороджено орденами святої Великомучениці Варвари і святих Рівноапостольних братів Кирила і Мефодія.
У відкритті виставки «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби» взяли участь представники Національної академії наук України, керівники провідних українських музеїв, культурні, суспільні і громадські діячі.

Прес-служба КПБА