Протоієрей Ярослав Романчук

Протоієрей Ярослав Романчук – кандидат богословських наук, доцент, завідувач кафедри біблеїстики КПБА, штатний священик Свято-Покровського храму на Солом’янці м. Києва.

Мій портрет

Дата народження: 9 квітня 1979.
Дата дияконської хіротонії: 12 вересня 2004р.
Дата священичої хіротонії: 21 листопада 2004р.
День тезоіменитства: 5 березня

Посада

Кафедра біблеїстики: завідувач кафедри, викладач

Секретарреферент Переяслав–Хмельницького єпархіального управління

Учене звання

Науковий ступінь

Кандидат богословських наук

Київська Духовна Академія

Викладання

Священне Писання Нового Завіту (1,2,3,4 курс)

Нагороди

2006 рік – право носіння наперсного хреста

2007 рік – сан протоієрея

2008 рік – орден святих Кирила і Мефодія

2008 рік – державний орден За заслуги ІІІ ступеня

2009 рік – право носіння хреста з прикрасами

2009 рік – орден Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня

Бібліографія

Кандидатська дисертація:Романчук Я., свящ. Пастирсько-психологічне осмислення таїнства смерті// дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата богословських наук – К., 2006.

Публікації

1. Романчук Я., прот. Смерть – милість чи покарання? Безсмертна смерть// Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2010. - № 4.
  2. Романчук Я., прот. Вбивство беззахисних (до питання абортів)// Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2010. - № 4.
  3. Романчук Я., прот. Полеміка про опрісноки в ХІ столітті// Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2010. - № 7.
  4. Романчук Я., прот. Пастирське душепіклування про хворих і тих, хто помирає // Православний вісник. – К.: Видавничий відділ УПЦ КП. 2011. - № 9-10, вересень-жовтень.
  5. Романчук Я., прот. Смерть – милість чи покарання. Православний погляд на смерть// Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2011. - № 8.
  6. Романчук Я., прот. Самогубство – пряма дорога в пекло// Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2012. - № 9.
  7. Романчук Я., прот. Біблія в перекладі митрополита Іларіона (Огієнка)//  Православний вісник. – К.: Видавничий відділ УПЦ КП. 2012. - № 5-6, травень-червень
  8. Романчук Я., прот. Дослідження новозавітного тексту в новітній час // Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2012. - № 10.
  9. Романчук Я., прот. Вчення про виправдання вірою у посланні святого апостола Павла до римлян // Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2013. - № 11.
  10. Романчук Я., прот. Порівняння Старого і Нового Завіту в посланні апостола Павла до євреїв // Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2013. - № 12.
  11. Романчук Я., прот. Вчення апостола Павла про християнське життя за умови свободи від Старозавітнього закону згідно з посланням до галатів (3,1-5,26) // Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2014. - № 13.
  12. Романчук Я., прот. Настанови пастирям і пастві в посланнях апостола Павла до Тимофія // Труди Київської Духовної Академії. – К.: Вид. Української Православної Церкви Київського Патріархату. 2014. - № 14.

Біографія

Протоієрей Ярослав Романчук народився 9 квітня 1979 року в с. Бариш, Бучацького району, Тернопільської області в сім’ї робітників. У 1985 році почав навчання в Бариській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня, яку закінчив в 1996 році з золотою медаллю. В 1997 році поступив на навчання до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2001 році. Того ж року продовжив навчання в Київській Духовній Академії, яку закінчив у 2005 році, а далі продовжив навчання у Аспірантурі і в 2006 році успішно захистив дисертацію «Пастирсько-психологічне осмислення таїнства смерті» на кафедрі богослів’я КДА. З четвертого класу Семінарії і до дияконської хиротонії ніс послух іподиякона ректора КДА і С.

12 вересня 2004 року рукоположений архиєпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм в сан диякона. 21 листопада того ж року в Михайлівському Золотоверхому соборі рукоположений Святійшим Патріархом Філаретом в сан священика. Практику дияконського і священичого служіння проходив в цьому ж соборі. 7 грудня 2005 року Указом Святійшого Патріарха Філарета призначений штатним священиком Свято-Покровського храму на Солом’янці м. Києва. 30 липня 2008 року призначений священиком академічного храму ап. Іоана Богослова, де служив до серпня 2011 року, а потім знову переведений у Свято-Покровський храм.

Після закінчення Академії призначений викладачем Священного Писання Нового Завіту, інспектором та завідувачем кафедрою Священного Писання Старого і Нового Завіту Київської Духовної Академії і Семінарії.

З 22 листопада 2006 року по 09 серпня 2011 року обіймав посаду проректора з навчальної роботи Київської православної богословської академії. З 30 липня 2008 року по 01 вересня 2010 року виконував обов’язки проректора з навчально-виховної роботи КПБА.

19 травня 2011 року рішенням вченої ради КПБА присвоєне вчене звання доцента.