Диякон Михаїл Омельян

OmelyanДиякон Михаїл Омельян кандидат богословських наук, старший викладач кафедри богослів’я Київської православної богословської академії.

Дата народження – 11 лютого 1988 р.
День тезоіменитства – 21 листопада.

Науковий ступінь

кандидат богословських наук

Київська православна богословська академія: бакалавр богослів’я (2009 р.);
Київська православна богословська академія: магістр богослів’я (2010 р.);
аспірантура Київської православної богословської академії (2013 р.);
Інститут екології економіки і права: бакалавр психології (2014 р.).

Викладання

догматичне богослів’я з поглибленим вивченням (5 курс), давньогрецька мова (6 курс), церковне читання (регентське відділення).

Нагороди

наперсний хрест (2005 р.).

Бібліографія

Кандидатська дисертація: «Вчення преподобного Феодора Студита про морально-аскетичне життя християнина» (2013 р.).

Автор понад 10 наукових публікацій у царині богослів’я, перекладач сучасною українською мовою окремих творів преподобного Феодора Студита (К., 2014 р.).

Біографія

Диякон Михаїл Вікторович Омельян народився 11 лютого 1988 року в місті Червонограді Львівської області. Навчався у загальноосвітній школі I–III ступенів № 12, яку закінчив у 2005 році. Відмінно закінчив музичну школу по класу фортепіано. У 2005 році вступив до Київської духовної семінарії УПЦ Київського Патріархату, повний курс якої закінчив із відзнакою у 2009 році, здобувши кваліфікацію бакалавра богослів’я за спеціальністю «Богослів’я». У 2009 році вступив до магістратури Київської православної богословської академії УПЦ Київського Патріархату, яку закінчив із відзнакою у 2010 році, отримавши повну вищу (духовну) освіту за спеціальністю «Богослів’я» та здобувши кваліфікацію магістра богослів’я. У 2010 році вступив до аспірантури Київської православної богословської академії УПЦ Київського Патріархату, яку закінчив у 2013 році, захистивши дисертацію «Вчення преподобного Феодора Студита про морально-аскетичне життя християнина» та здобувши науковий ступінь кандидата богословських наук (науковий керівник – кандидат богословських наук Олександр Якович Мирончук). За вісім років навчання ніс послух хориста та бібліотекаря хору в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. У 2011 році ректором КПБА призначений на послух редактора сайту Київської православної богословської академії. Із 2011 року викладає «християнську етику» у школі № 5 Печерського району м. Києва. Із 2011 року – викладач дитячої та молодіжної недільної школи Свято-Володимирського Патріаршого кафедрального собору. Із 2013 року – лаборант Київської православної богословської академії. 19 вересня 2013 року в день спомину чуда архістратига Божого Михаїла в Хонах, у Свято-Михайлівському Видубицькому чоловічому монастирі рукоположений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у сан диякона. 5 грудня 2013 року указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета призначений штатним дияконом академічного храму святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. У 2014 році закінчив із відзнакою Інститут екології економіки і права у місті Києві та здобув кваліфікацію бакалавра психології, лаборанта наукового підрозділу у сфері психології. Із 9 серпня по 13 вересня 2014 року вивчав новогрецьку мову в Школі новогрецької мови в Університеті Арістотеля (Салоніки, Греція). У листопаді 2014 року призначений на посаду відповідального редактора газети «Голос Православ’я» та референтом у прес-службі Київської Патріархії. Також в цьому ж місяці призначений на посаду асистента викладача кафедри богослів’я Київської православної богослов- ської академії. У липні 2015 року вивчав новогрецьку мову в Школі ново- грецької мови в Університеті Арістотеля (Салоніки, Греція). У вересні 2015 року призначений старшим викладачем кафедри богослів’я Київської православної богословської академії.