Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко) – докторМитрополит  Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко) богословських наук, професор, ректор, професор кафедри біблеїстики Київської православної богословської академії; голова Синодального управління у справах духовної освіти; Патріарший намісник, постійний член Священного Синоду, член Вищої церковної ради Української Православної Церкви Київського Патріархату; намісник Свято-Михайлівського Видубицького монастиря м. Києва, настоятель академічного храму святого апостола і євангелиста Іоана Богослова.

Дата архієрейської хіротонії – 15 листопада 2009 р.
Дата священичої хіротонії – 20 січня 2008 р.
Дата дияконської хіротонії – 6 січня 2008 р.
Дата чернечого постригу – 21 грудня 2007 р.
День тезоіменитства – 25 травня
Дата народження – 3 лютого 1979 р.

Посада
Адміністрація: ректор
Кафедра біблістики: професор кафедри

Учене звання
професор

Науковий ступінь
доктор богословських наук

Київська духовна семінарія: бакалавр богослів’я (1999 р.)
Київська духовна академія: кандидат богословських наук (2003 р.)
Афінський національний університет: підвищення кваліфікації (2006 – 2007 р.)
Докторантура Київської православної богословської академії (2012 р.)

Викладання
Грецька мова (4 курс), православне пастирське служіння (аспірантура 3-го року навчання)

Нагороди
Державні:
орден «За заслуги» III ступеня
грамота Кабінету Міністрів України
подяка Премʼєр-міністра України
Церковні:
орден святого апостола і євангелиста Іоана Богослова
орден святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня
орден святого архістратига Божого Михаїла
орден Святого Хреста Чорногорської Православної Церкви.

Бібліографія
Кандидатська дисертація: «Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період та їх характеристика» (2003 р.).
Докторська дисертація: «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання» (2012 р.).
Автор понад 40 наукових публікацій.

Біографія
Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (в миру Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 року в селі Волково Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. 1996 року поступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом. В тому ж 1999 році поступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році з науковим ступенем кандидата богословських наук. У 2003 – 2005 рр. обіймав посаду секретаря-референта, прес-секретаря Рівненського єпархіального управління та викладача Рівненської духовної семінарії.  У 2006 – 2007 рр. навчався в Афінському національному університеті на філософському факультеті (Греція). З нового навчального 2007 року прийнятий на посаду викладача та завідувача кафедри філології Київської православної богословської академії. 21 грудня 2007 року пострижений у чернецтво. 6 січня 2008 року в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святійшим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року в сан ієромонаха. 25 січня 2008 року призначений секретарем Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 16 березня 2008 року  возведений у сан архімандрита. 20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва. 30 травня 2008 року призначений керуючим справами Київської Патріархії. 7 жовтня 2008 року присвоєне вчене звання доцента Київської православної богословської академії. 21 жовтня 2009 р. Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії. 15 листопада 2009 р. у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва відбулася архієрейська хіротонія. 27 липня 2010 року рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією та ректором Київської православної богословської академії. 17 листопада 2011 року присвоєне вчене звання професора Київської православної богословської академії. 23 січня 2012 р. возведений в сан архієпископа. 30 серпня 2012 року після успішного захисту докторської дисертації на тему «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання» рішенням спеціалізованої вченої ради Київської православної богословської академії присуджений науковий ступінь доктора богословських наук. З 20 жовтня 2012 року обіймає посаду голови Синодального управління у справах духовної освіти. 28 червня 2013 р. згідно з рішенням Архієрейського Собору указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області.