Хор Київської православної богословської академії

Українській духовній музиці більше ніж тисячоліття. Не багато народів можуть пишатися таким багатством. Два десятиріччя тому в стилобаті Андріївської церкви відродилась Київська духовна семінарія і для звершення богослужінь був створений хор семінаристів під керівництвом прот. Валерія Семанцо.

На продовження цієї традиції та щоб відродити українську духовну музику у стінах Київської Православної Богословської Академії трудиться і співає хор, який складається із аспірантів та студентів КПБА, майбутніх священнослужителів. Хор співає старовинні піснеспіви 16-17 ст., партесні концерти, монодії, традиційні наспіви різноманітних монастирів, а також духовні твори сучасних композиторів. Літургійна музика заснована на найскладніших піснеспівах, відтворення яких потребує особливих навичок, зусиль та молитовності.

Наразі Хор бере участь у святкових богослужіннях у Свято-Володимирському Патріаршому соборі, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі та щонеділі і в святкові дні у академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова.

Українська древня пісенна православна традиція відрізняється внутрішньою силою і музичною красою і відтворена у випущених дисках хору КПБА "Піснеспіви Всенічної" та "Гласи". За час існування хору його регентами були: прот. Іоан Михайлишин, Мстислав Юрченко, Олександр Бондаренко.

Сьогодні хором регентують священик Петро Бойко та Надія Купчинська.

Сприяє відродженню традицій минулих століть архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА, який опікується хором.

Пам'ятаючи як проповідує Святійший Патріарх Філарет, ми повинні вивчати і відроджувати все краще, передане нам у спадок попередніми поколіннями, бо це є життєдайне коріння, що живить духовність, моральність, естетику. Гармонійне звучання хору, сповнене тепла та щирої любові до Бога і до ближнього безперечно є ознакою відродження української культури та духовності.

Слухаючи співи хору студентів КПБА в храмі Божому і підносячи молитви до Господа про прощення гріхів, ми навчаємося молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити.

ВІДЕО:

1. Достойно є (І. Небесний; соло: Надія Купчинська, Тарас Юречко).

2. Єдинородний Сину (М. Рєчкунов).

3. Взбранной Воєводі (Д. Алєманов).

4. Благослови душе моя Господа (І. Флегменко).

5. Богородице Діво радуйся (М. Леонтович).

В хорі співають:

Альмес Михайло - другий тенор Мигаль Юрій - баритон, староста хору
Барило Сергій - другий тенор Омельян Михайло - баритон, бібліотекар хору
Ваврик Дмитро - перший тенор
Гордейчук Костянтин - другий тенор
  Саранча Артем - баритон
Григораш Андрій - бас

Гуль Андрій - перший тенор Терещук Михайло - другий тенор

Зеленов Олег - бас Хомко Володимир - перший тенор
  Христян Микола - другий тенор
  Ціко Іван - другий тенор
Кучкуда Андрій - баритон